8:00 - 16:00, pon - pt

AKTYWNIE NA JAWORZYNIE – wycieczki edukacyjne do Krynicy dla grup szkolnych

Miejsce Krynica Zdrój
Czas trwania w zależności od programu

Program:

  • Przejazd koleją na Jaworzynę Krynicką ( bilety góra-dół)
  • Najwyższy punkt widokowy w Krynicy– Platforma 360
  • 2 h aktywności na szczycie

 

Do wyboru:

  • Gra terenowa
  • Historia Jaworzyny z podstawami turystyki górskiej
  • Spotkanie z leśnikiem
  • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy GOPR
  • Zestaw obiadowy w karczmie Harnaś na Jaworzynie

 

Opcjonalnie w programie:

 

  • Góra Parkowa – wjazd i zjazd koleją + zjeżdżalnie grawitacyjne

 

Organizujemy wycieczki zarówno jedno jak i wielodniowe z noclegiem i wyżywieniem.

Dla grup szkolonych specjalna oferta HOTEL JAWORZYNA 

 

 

KOLEJ GONDOLOWA NA JAWORZYNĘ KRYNICKĄ

 

Wycieczkę rozpoczniemy od malowniczej przejażdżki koleją gondolową na szczyt Jaworzyny (1114 m n.p.m.), otoczoną przepięknymi beskidzkimi krajobrazami i bujną przyrodą.

Na szczycie czeka na Was niesamowity widok na okolicę oraz zapierające dech w piersiach panoramy Tatr, które można podziwiać z platformy widokowej 360, znajdującej się na najwyższym punkcie Jaworzyny.

 

PLATFORMA WIDOKOWA 360

 

7-minutowa przejażdżka kolejką na szczyt to fantastyczna atrakcja dla dzieci, pełna wrażeń. Na górze będziecie mieli czas na wspólną zabawę, a wybór aktywności zależy od Was. Dzięki platformie widokowej 360, znajdującej się na najwyższym punkcie w Krynicy, podziwiać można nie tylko malownicze widoki okolicy, ale także majestatyczne szczyty Tatr.

 

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO-EDUKACYJNA

 

Dla bardziej aktywnych grup polecamy wycieczkę krajobrazową ze szczytu Jaworzyny.

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Na stoku Jaworzyny” to doskonała okazja, by poznać najciekawsze walory krajobrazowe i przyrodnicze tego regionu. Trasa ma długość 4,5 km, a jej przejście zajmuje około 2 godziny.

Na szlaku znajduje się 14 „przystanków tematycznych”, z których każdy opisuje unikalne cechy danego fragmentu trasy. Ścieżka wyposażona jest w tablice informacyjne, a w miejscach o szczególnych walorach widokowych można odpocząć i podziwiać rozległe panoramy.

Masz pytania? Zadzwoń: Iza 885 226 226

Chcesz zarezerwować? Napisz na: rezerwacje@pkltours.pl.

Oferta obejmuje:

– przejazd koleją gondolową (góra-dół)

– bilet wstępu na platformę widokową

– warsztaty tematyczne

– obiad w restauracji na szczycie

 

Za dodatkową opłatą :             

– Transport

– Ubezpieczenie NNW

Zapytania dotyczące organizacji wycieczek wraz z noclegiem i pełnym wyżywieniem prosimy kierować na adres: rezerwacje@pkltours.pl

Dzięki kolejce gondolowej, szczyt Jaworzyny Krynickiej stanowi doskonały punkt startowy dla wycieczek pieszych. Poniżej przedstawiamy dwie propozycje tras, które dostarczą niezapomnianych wrażeń zarówno dla bardziej doświadczonych turystów, jak i tych, którzy szukają spokojniejszych wypraw. Ruch to zdrowie, zapraszamy!

Trasa 1 (szlak czerwony)
  • Znaki czerwone, fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego
  • Różnica wzniesień: 494 m
  • Czas zejścia: 2,5 godz.
  • Czas podejścia: 4 godz.

Po wyjściu ze stacji kolejki gondolowej skręcamy w prawo, w kierunku Muszyny. Szlak prowadzi nas pod linami kolejki, a potem opuszczamy nartostradę i wchodzimy stromą ścieżką, równolegle do trasy gondoli, w kierunku bukowego lasu. Po drodze napotykamy na pola borówkowe, które mogą zachęcić do krótkiej przerwy na zbieranie jagód. Trasa biegnie wzdłuż nartostrady aż do „Diabelskiego Kamienia”, z którego roztacza się widok na Krynicę-Zdrój. Następnie kierujemy się w stronę trasy narciarskiej, przechodzimy pod linami kolejki i schodzimy przez bukowy las. Trasa kończy się na asfaltowej drodze prowadzącej z Czarnego Potoku na Jaworzynę.

Trasa 2 (szlak zielony)
  • Znaki zielone
  • Różnica wzniesień: 466 m
  • Czas zejścia: 2,5 godz.
  • Czas podejścia: 3 godz.

Trasa zaczyna się na górnej stacji kolejki gondolowej. Kierujemy się w stronę schroniska PTTK i po około 10 minutach docieramy do rozgałęzienia dróg. Wchodzimy na ścieżkę, która prowadzi przez bukowy las, trawersując delikatnie pod górę. Po około 20 minutach przekraczamy trasę narciarską i przy dolnej stacji wyciągu orczykowego spotykamy czerwony szlak. Razem z nim schodzimy do „Diabelskiego Kamienia”, a potem w dół przez trasę narciarską i wzdłuż kolejki gondolowej. Po około 3 godzinach dochodzimy do dolnej stacji kolejki w Czarnym Potoku.

Obie trasy oferują piękne widoki, a czas spędzony na świeżym powietrzu będzie niezapomnianą przygodą.

Zarządzaj plikami cookies