Wycieczka na Słowację z Zakopanego – SŁOWACKI RAJ

Miejsce Słowacki Raj
Czas trwania 10 godzin

Jednodniowa wycieczka na Słowację z Zakopanego

 

Słowacki Raj to miejsce, w którym przeżyjecie wyjątkowe chwile wędrując po malowniczych wąwozach i zwiedzając interesujące miejsca związane z historią tego regionu. Tym, co najbardziej zostanie w Waszej pamięci są sztuczne ułatwienia takie jak łańcuchy, stalowe liny, wiszące na skałach platformy – stupaczki. Silne emocje gwarantowane, podobnie jak piękne widoki, a także niezapomniane spotkania z przyrodą Słowackiego Raju. Podczas wycieczki zwiedzimy kanion Sucha Bela, jeden z najpiękniejszych, najbardziej urozmaiconych, jakie dostępne są w Słowackim Raju.

 

Wychodzimy z miejscowości Podlesok i wędrujemy dnem wąwozu a następnie lasem i łąkami na polanę Klasztorisko. Czas przejścia ok 4 – 4,5 h, dystans ok 8 km.

Na polanie znajduje się schronisko, w którym zatrzymamy się na przerwę. Następnie zwiedzimy znajdujące się nieopodal ruiny klasztoru kartuzów, od którego miejsce to wzięło swoją nazwę i wrócimy górskim szlakiem do Podlesoka. W miejscowości znajdują się restauracje, sklepy z pamiątkami.

 

Program wycieczki z Zakopanego na Słowację:

 

7.00 – Wyjazd z Zakopanego

9.00 – 13.00 – Przejście na trasie Podlesok – Klasztorisko

13.00 – 14.00 – Przerwa w schronisku

14.00 – 14.30 – Zwiedzanie ruin klasztoru

14.30 – 17.00 – Powrót na trasie Klasztorisko – Podlesok

17.00 – 19.00 – Powrót do Zakopanego

 

Wycieczka na Słowację to jedne z pomysłów na spędzenie czasu podczas pobytu na Podhalu. Wyrusz z nami z Zakopanego, by niedaleko granicy poznać jeden z najpiękniejszych cudów przyrody – Park Narodowy Słowacki Raj.

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

Cena nie uwzględnia biletów wstępu do Parku Narodowego Słowacki Raj.

Płatne na miejscu

dorośli: 1,50 EUR

dzieci do lat 6: bezpłatnie

dzieci od 6 do 15 lat: 0,50 EUR

Seniorzy powyżej 64 lat: 0,50 EUR

Ważne informacje

Co trzeba ze sobą zabrać?

dobry stan zdrowia i kondycja, ubranie górskie (kurtka, polar, wygodne spodnie, czapka), buty sportowe lub trekkingowe, warto również zabrać ze sobą rękawiczki (najlepiej skórzane, dobrze sprawdzają się rowerowe lub fitnesowe)

Wycieczka z Zakopanego na Słowację - poznaj drugą stronę Tatr

 

Wycieczka na Słowację to nie tylko wyjazdy w wysokie Tatry. Słowacja słynie z wielu wspaniałych miejsc, pięknych lasów, górskich łańcuchów i wyjątkowej przyrody. Czekające tu atrakcje turystyczne zadowolą nawet najbardziej wymagających! Nie ma więc na co czekać. Wszystkich, którzy szukają wspaniałych miejsc, położonych blisko granicy z Polską, zapraszamy na nasz wyjazd.

 

Nasza wycieczka na Słowację z Zakopanego zabierze cię w Słowacki Raj. Ta nazwa nie jest przypadkowa. Jeżeli chcesz poznać piękno i surowy charakter skalnych wąwozów, poczuć pełnię przygody i skosztować miejscowych specjałów kulinarnych, to kieruj się na Zakopane! Wycieczka na Słowację rusza stąd o świcie, a bliskość granicy sprawia, że za dwie godziny będziesz na miejscu. Nie marnujesz czasu na długie dojazdy i od razu możesz ruszać na szlak!

 

Wycieczka na Słowację – propozycja dla każdego

 

Słowacki Raj jest miejscem dla każdego. Zachwycające wąwozy, budzące podziw wodospady i szlaki turystyczne, wytyczone po stopniach wbitych w litą skałę z pewnością wzbudzą wiele pozytywnych emocji. Można tu spędzić godziny podziwiając wspaniałą rzeźbę skalną i urokliwe górskie rzeki. My zabierzemy cię do jednego z najpiękniejszych miejsc: kanionu Sucha Bela. To przepiękny wąwóz, gdzie szlak jest wytyczony z fantazją – przejdziesz nad górskim potokiem po drabinkach i stalowych schodkach.

 

Na Polanie Klasztorisko zatrzymamy się na odpoczynek i zwiedzimy dawny klasztor kartuzów. Z drogę powrotną zabierze nas malowniczy szlak turystyczny przez polany i miejscowe lasy. Wszystko to okraszone niesamowitymi widokami, bo ze Słowackiego Raju jest najpiękniejsza panorama na Tatry. Będziesz mieć czas, by podziwiać ją przy kawałku wyprażanego syra, lokalnej kapustnicy lub pierożkach z bryndzą.

 

Ta wycieczka z Zakopanego na Słowację będzie pełna wspaniałych chwil i cudnych wspomnień. To mogą być też twoje wspomnienia! Dołącz do nas!

 

Zarządzaj plikami cookies