Spływ Dunajcem tratwami wraz z przejazdem KL Palenica

Miejsce Pieniny, Szczawnica
Czas trwania 10 godzin
Stopień trudności łatwy

Spływ Dunajcem tratwami

SPĘDŹ NIEPOWTARZALNY DZIEŃ W PIENINACH

 

A gdyby tak spędzić jeden dzień jak dawni flisacy, w przepięknym otoczeniu gór? Brzmi jak nierealne marzenie? A jednak to możliwe! Dzięki naszej ofercie możesz wybrać się na rodzinny spływ Dunajcem tratwami, wraz ze zwiedzaniem Pienińskiego Parku Narodowego i Szczawnicy.

 

Program spływu Dunajcem tratwami z filisakami:

08.00 – 8.15 – rozpoczęcie wycieczki na wybranych przystankach

10.00 – Spływ Dunajcem

12.4514.25 – czas wolny,  przejazd koleją krzesełkową na Palenicę (w cenie pakietu, atrakcyjna panorama Pienin oraz Tatr), przejście szlakiem Małych Zdobywców Gór, możliwość skorzystania ze zjeżdżalni grawitacyjnej na szczycie Palenicy (atrakcja dodatkowo płatna) oraz dla chętnych możliwość zamówienia obiadu w restauracji Pod Kolejką (10% zniżki dla uczestników)

14.30 – wyjazd do Jaworek

14.50 – wizyta w byłej cerkwi św. Jana Chrzciciela

15.35 – wyjazd powrotny do Zakopanego

16.35 – krótki przystanek na trasie, przy bacówce na przełęczy Snozka, gdzie będzie można zakupić oryginalne oscypki oraz podziwiać atrakcyjną panoramę zalewu Czorsztyńskiego z panoramą Tatr w tle

17.45 – przyjazd do Zakopanego

 

Punkty naszego wyjazdu:

SPŁYW DUNAJCEM

Historia i legendy Pienin. Zasłuchaj się we flisackie gawędy i opowieści w niepowtarzalnej scenerii – podziwiając przełom Dunajca oraz wyniosłe skały Trzech Koron i Sokolicy z flisackiej tratwy.

KOŚCIÓL W JAWORKACH

Najcenniejszym elementem wystroju kościoła jest kompletny, odrestaurowany ikonostas pochodzący z końca XVIII wieku. Zgodnie z długą tradycją, centrum ikonostasu stanowi Deesis. Mianem tym określa się grupę ikon złożoną z Chrystusa sądzącego świat, otoczonego przez Matkę Boską i Św. Jana Chrzciciela, wstawiających się za ludzkością. W centrum ikonostasu znajdują się Carskie Wrota i Diakońskie Wrota, z których mogą skorzystać duchowni o odpowiednim stopniu.

PALENICA

Im wyżej, tym piękniejsze widoki. Szczyt Palenicy i pobliskiej Szafranówki to wspaniałe punkty widokowe, skąd rozciąga się piękna panorama Pienin, Beskidów i Tatr. Można podziwiać też położoną w dolinie Szczawnicę.

SZLAK MAŁYCH ZDOBYWCÓW

Wyjątkowa ścieżka edukacyjna, gdzie spotkasz monstrualne owady: pięciometrową mrówkę, motyla i ważkę oraz schowasz się pod gigantycznymi grzybami.

ZJEŻDZALNIA GRAWITACYJNA

Świetna zabawa dla dużych i małych! Jej serpentynową trasę pokonasz w specjalnym wózku, rozwijającym prędkość do 23 km/h! Piękny widok na panoramę sprawia, że przejazd ten na długo pozostaje w pamięci.

RESTAURACJA „POD KOLEJKĄ”

Oferuje wyśmienitą kuchnię, dobrą muzykę, miłą obsługę kelnerską oraz nowoczesne wnętrze. W menu znajdziesz smaczne dania domowe i specjalne propozycje dla dzieci.

Musisz mieć :
  • ubiór przystosowany do warunków górskich ( przede wszystkim wygodne buty)
  • płaszcz przeciwdeszczowy (pogoda w górach zmienia się bardzo szybko)
  • butelkę wody

 

Sprawdź z których przystanków odbieramy:

 

 

 

*Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wycieczki w przypadku zbyt małej liczby uczestników.

Ważne informacje

Czas trwania spływu tratwami Dunajcem

Spływ ze Sromowiec Wyżnych do Szczawnicy – długość trasy ok. 18 km, czas trwania spływu – ok. 2 godz. 15 min.

Dzieci na spływie

Na jednej łodzi może maksymalnie płynąć pięcioro dzieci z biletem ulgowym.

Pilot
Agnieszka

Pilot wycieczek, uprawnienia posiada od 2006 roku. Kocha góry, podróże i długie spacery. Urodzona w Zakopanem – góralka z krwi i kości

CENA ZAWIERA

 

Spływ Dunajcem tratwami z flisakami na trasie Sromowce Niżne – Szczawnica

karta  na szlak wodny w PPN

Przejazd koleją linową Palenica w Szczawnicy

Transport autokarem

Opiekę Pilota

Ubezpieczenie NNW

 

10% zniżki w restauracji „Pod Kolejką” .

 

>> PRZEJDŹ DO ZAKUPU 

A gdyby tak spędzić jeden dzień jak dawni flisacy, w przepięknym otoczeniu gór? Brzmi jak nierealne marzenie? A jednak to możliwe! Dzięki naszej ofercie możesz wybrać się na rodzinny spływ Dunajcem tratwami, wraz ze zwiedzaniem Pienińskiego Parku Narodowego i Szczawnicy.

 

Spływ Tratwami Dunajcem – niezapomniana przygoda

 

Spływ przełomem Dunajca to doświadczenie, które na długo pozostaje we wspomnieniach. Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich organizuje go od lat, prezentując przyjezdnym piękno Pienin, a także okraszając go legendami i bajaniem o dawnych czasach.

 

Flisacy zabiorą cię na wycieczkę jednym z najpiękniejszych przełomów. Dunajec wcina się między szczyty Pienin, manewrując między urwiskami i lasami. Z tratwy możesz podziwiać Pieniński Park Narodowy od zupełnie innej strony, a także zobaczyć najsłynniejsze jego szczyty (m.in. Trzy Korony i Sokolicę). Spływ tratwami po Dunajcu to jedna z największych atrakcji turystycznych w okolicy, której nie można przegapić!

 

Spływ Dunajcem tratwami flisackimi – trasa

 

Tradycyjny spływ tratwą flisacką jest organizowany od 1831 roku. Współcześnie czas trwania spływu to ok. 3 godziny, a długość trasy to ok. 16 km.

 

Spływ zaczyna się na przystani w miejscowości Sromowce Niżne. Na nadbrzeżu czekają tradycyjne łodzie, które zabierają turystów w dół rzeki. Tratwa flisacka zbudowana jest z pięciu łączonych ze sobą czółen, które flisak odpycha długim kijem (nazywanym tycką).

 

Miejscem docelowym jest Szczawnica. Spływ Dunajcem tratwami kończy się na tutejszej przystani, ale to nie koniec wrażeń tego dnia!

 

Spływ Dunajcem – pomysł na wycieczkę dla każdego

 

Spływ tratwą Dunajcem, chociaż fascynujący w każdym calu, to tylko jedna z atrakcji turystycznych, które proponujemy w ramach wycieczki. Przed tobą stoi otworem piękno Pienin i czas wolny na zwiedzanie pienińskiego parku. Będzie łatwiej, dzięki możliwości wjechania koleją na Palenicę w Szczawnicy. Warto tam być, by podziwiać wyjątkowe widoki na Tatry i Pieniny, a także poznać wszystkie wspaniałe atrakcje dla najmłodszych (m.in. zjeżdżalnię grawitacyjną i ścieżkę Małych Zdobywców).

 

A gdy zechcesz odpocząć, w Restauracji Pod Kolejką dostaniesz rabat. Czekają na ciebie rozpływające się w ustach słodkości i aromatyczna mała czarna lub porządny obiad po wrażeniach, których dostarczył spływ Dunajcem. Później zabierzemy cię do Jaworek, gdzie zwiedzimy razem dawną łemkowską cerkiew greckokatolicką (obecnie kościół katolicki) i zaprosimy do podziwiania pienińskiej przyrody.

 

Po pełnym wrażeń dniu bezpiecznie dowieziemy cię na miejsce, z którego rozpoczynaliśmy naszą przygodę, po drodze zatrzymując się w bacówce. Dołącz do nas, by poznać Pieniny – wyjątkowy zakątek Polski!

Zarządzaj plikami cookies