Kolacja na Górze Parkowej

Miejsce Góra Parkowa

Restauracja Parkowa zlokalizowana na I piętrze budynku stacji górnej kolei, przeszła gruntową  przebudowę wracając do najlepszych tradycji sprzed 85 lat.

Wykwintne dania kuchni wzorowanej na książkach kucharskich z lat 30′ dopełnia piękne wnętrze w stylu Art Deco.

Restauracja odzyskała dwa tarasy zewnętrzne, które dotychczas podziwiać można było jedynie na historycznych fotografiach kolei.

Zapraszamy na kolację na Górze Parkowej i niezwykłe doznania kulinarne w niezwykłej scenerii urokliwych zakątków Parku Zdrojowego!

 

Kolacja na Górze Parkowej – PROGRAM

 

 

-Transfer z hotelu busem lub autokarem (w zależności od wielkości grupy) do dolnej stacji kolejki na Górę Parkową o godzinie 14.45.

-Wyjazd kolejką linowo-terenową na Górę Parkową (wagonik nie na wyłączność dla grupy) o godzinie 15.00. Długość trasy przejazdu wynosi 640 metrów (na szczyt o wysokości 742 m).

Przejazd na szczyt potrwa około 4 minut.

-Wagony pracują na tej trasie od 1937 roku.

To wciąż te same, oryginalne wagony, które fachowo wykonane przetrwały próbę czasu i – po niewielkiej modernizacji – codziennie, wielokrotnie pokonują swoją drogę, będąc żywym pomnikiem myśli technicznej dwudziestolecia międzywojennego.

-Czas na krótką sesję zdjęciową z możliwością podziwiania niezwykłych rzeźb świetlnych w Parku Światła, nawiązujących do epoki powstania kolejki na Górę Parkową oraz do samej Krynicy.

-Późny lunch (górna stacja kolejki) podany dla grupy w formie set menu, nie na wyłączność dla grupy (wydzielone stoliki), w Restauracji Parkowej (godziny 15.20-16.45).

 

W ramach specjalnego serwowanego menu przewidziano dwie opcje do wyboru.

 

MENU I

KRYNICKIE PRZYSMAKI

 

Przystawka:

Porchello a la Parkowa: plastry pieczonego schabu podane na sposób włoski w sosie tuńczykowo-majonezowym, kapary, płatki parmezanu

 

Zupa (jedna opcja do wyboru):

Żurek na naturalnym zakwasie (podany z kiełbasą, jajkiem, ziemniakami, skwarkami boczku i regionalnym twarogiem)

lub:

Bulion wołowy (podany z domowym lanym ciastem, warzywami julienne i wołowiną)

 

Danie główne (jedna opcja do wyboru):

Pstrąg po krynicku z koprem (podany z aksamitnym puree ziemniaczanym, grillowany bukiet warzyw: papryka, szparagi, cebula).

lub:

Wolno pieczone policzki wołowe (w sosie demi-glace, podane z kaszą pęczak z cukinią i z karmelizowanymi warzywami sezonowymi)

lub:

Kotlet schabowy podany z ziemniakami i kapustą zasmażaną

 

Deser:

Strudel (z jabłkami, rodzynkami, podany z bitą śmietaną i gałką lodów waniliowych/śmietankowych).

 

Pakiet napojów do posiłku:

Lampka wina (150 ml): wino czerwone lub białe (winnica Fritz z Chełmca).

 

Woda w karafkach w stole (uzupełniana), dodatkowo sok Toma (jeden do wyboru: pomarańczowy, jabłkowy lub czarna porzeczka), butelka 0,2 l, dla każdego uczestnika.

MENU II

RETRO LUNCH

 

Przystawka:

Rydze smażone na maśle z chrupiącą bagietką czosnkową i pieczonym pomidorem.

 

Zupa:

Krem z dyni podany z prażonymi pestkami dyni.

 

Danie główne (jedna opcja do wyboru):

Sandacz w sosie śmietanowo-winnym na tagliatelle z warzywami

lub:

Konfitowane kacze udo z ziemniakami gratin oraz czerwoną kapustą

 

Deser:

Strudel podany z bitą śmietaną i gałką lodów waniliowych/śmietankowych.

 

Pakiet napojów do posiłku:

Lampka wina (150 ml): wino czerwone lub białe (winnica Fritz z Chełmca).

 

Woda w karafkach w stole (uzupełniana), dodatkowo sok Toma (jeden do wyboru: pomarańczowy, jabłkowy lub czarna porzeczka), butelka 0,2 l, dla każdego uczestnika.

 

pakiet świadczeń zawartych w cenie kolacji na Górze Parkowej:

  • transfery wynajętym busem/autokarem (w zależności od liczby uczestników w grupie) z hotelu na parking przy dolnej stacji kolejki na Górę Parkową (tam i z powrotem)
  • wyjazd kolejką linowo-terenową (tam i z powrotem, wagonik nie na wyłączność dla grupy) na Górę Parkową
  • posiłek z napojami (set menu do wyboru zgodnie z opisem w programie) w restauracji na szczycie Góry Parkowej (restauracja nie na wyłączność dla grupy, wydzielone stoliki w godzinach 15.15-16.45)
  • VAT marża na wszystkie świadczenia z wyjątkiem usług własnych (transport osobowy kolejką na Górę Parkową) ze stawką VAT 8%

Góra Parkowa w Krynicy Zdrój to miejsce pełne historycznych na wiązań i wspaniałych wspomnień. To tutaj spotykała się śmietanka towarzyska dwudziestolecia międzywojennego, a kawiarnia na szczycie gościła polityków, artystów i inne znane osobistości tamtych czasów. Organizowana przez nas kolacja na Górze Parkowej może być fascynującą podróżą w przeszłość.

 

Góra Parkowa w Krynicy Zdrój – wyjątkowe miejsce na kolację

 

Dzisiaj Góra Parkowa w Krynicy Zdrój zmieniła nieco swoje oblicze. Ośrodek został odnowiony, ale nawiązuje do tych lat, kiedy kolacja w Restauracji Parkowej była szczytem elegancji i dobrego gustu. Renowacja pozwoliła zachować piękno architektury, łącząc je z komfortem i wygodą.

 

Klimat czasów międzywojnia można poczuć już na dolnej stacji kolei PKL. Na szczyt kursuje ta sama kolejka, która woziła Józefa Piłsudzkiego czy Ignacego Mościckiego! Kolacja na Górze Parkowej będzie więc fascynującą wycieczką w świat międzywojnia – i to nie tylko wizualną, ale również kulinarną. Już od pierwszych chwil można poczuć czar, jaki roztacza wokół siebie Góra Parkowa.

 

Restauracja na szczycie jest również wyjątkowa. Znajduje się obok górnej stacji kolejki, w odnowionym budynku i serwuje potrawy według najlepszych przepisów lat 30’. Przebudowa pozwoliła odtworzyć jej dawny kształt. Dzięki temu można dzisiaj zjeść kolację na trasie restauracji (który został odbudowany) lub we wnętrzach udekorowanych w stylu art deco.
Doskonałe jedzenie i wspaniała podróż w przeszłość to nie jedyne atrakcje na Górze Parkowej w Krynicy Zdrój. Z jej szczytu można podziwiać piękną panoramę Tatr, Beskidów i Pienin, a także wybrać się na spacer po Parku Zdrojowym. Wieczorem w sezonie zimowym na turystów czeka Park Światła – rzeźby świetlne, cudownie skrzące się tysiącami światełek w zimowe, krynickie noce.

 

Kolacja w Restauracji Parkowej w Krynicy

 

Zapraszamy na zorganizowany wyjazd, którego celem jest Góra Parkowa. Restauracja na szczycie ugości wspaniałą kolacją, w dwóch wariantach. Zaoferujemy krynickie przysmaki lub wykwinty retro lunch, by nasi goście mogli się poczuć jak za dawnych lat. Do dyspozycji są również inne atrakcje na Górze Parkowej.
W Krynicy Zdrój odbieramy naszych gości z hotelu i przewozimy ich pod budynek dolnej stacji kolejki. Po wyjechaniu na szczyt, czeka na nich kolacja na Górze Parkowej – niepowtarzalne menu, nawiązujące do czasów dwudziestolecia międzywojennego i najlepszych polskich tradycji kulinarnych. Zapewniamy również zjazd kolejką na dół i transport powrotny do hotelu.

Wybierzcie się z nami w fascynującą podróż historyczną i kulinarną na Górę Parkową!

Zarządzaj plikami cookies